Program Kategorileri
Asosyal Zımbırtılar

Program ve Oyun Arayın
•   » » FL Studio Producer Edition v11.0.2 Full 

FL Studio Producer Edition v11.0.2 Full
  tarih Tarih: 30-05-2013, 09:56 yorum Yorumlar: (13)

FL Studio Producer Edition v11.0.2 Full

FL Studio Producer Edition v11.0.2 Full

 

FL Studio kendi müziğinizi yapabileceğiniz kullanışlı bir program. Birkaç dakika içinde kendi loop efektlerinizi MP3, Wav veya midi olarak yapabilirsiniz. Amatör ya da profesyonel DJ olmanız hiç farketmez müzikle ilgileniyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir program. Onlarca drum kit, drum synth, enstrüman ve simsynth`e sahip programın, program tam sürümdür..

 

FL Studio, tamamen ayarlanabilir, kalıp desteği veren iş akışı merkezli ve nota dizicisine sahip bir yazılımdır. Yazılım, içeriğinde MIDI destekli altyapı; birçok düzenleme, miksaj ve ses kayıt birimleri barındıran, gelişmiş bir yazılımdır. Bitirilen her türlü şarkının veya klibin WAV, MP3 ve Ogg Vorbis formatlarına dönüşümüne izin verildiği gibi, yazılımın patentli .flp formatı da mevcuttur.

 

İçeriğinde barındırdığı özgün birimleriyle yazılım, bu birimlere karşılık sahip olduğu uygun fiyatı sayesinde birçok çevre tarafından desteklenmektedir. Film müziği özelliği de yazılımın bir video oynatıcısı eklentisiyle elde edilebilmektedir. Ancak bu özelliğin bir geleneksel nota hizmeti yoktur.

 

FL Studio, Borland Delphi programlama dilinde yazılmıştır. Bu nedenle Linux veya Mac OS X işletim sistemi girişlerine uygunluk konusunda bir plan yoktur. Eylül 2008 itibariyle Image-Line, kendi internet sitesinde yazılımın artık Intel tabanlı Apple donanımlarda Boot Camp adlı yazılım sayesinde kullanılabileceğini duyurmuştur.

 

Yazılım ayrıca birçok dijital müzik sanatçısının başlangıç yazılımı olarak bilinmektedir.

 

FL Studio, birçok diğer digital müzik işleme programlarının arasında internet aracılığıyla ömürboyu ücretsiz güncelleme sağlayan ender yazılımlardan biridir. Ancak bu hizmet sadece FL Studio yazılımını satın alan kullanıcılar içindir. Yazılımın yüklenmesinin ardından yeni güncel birçok öğe de beraberinde elde edilebilmektedir. Yazılımın geliştiricisi Image-Line'a göre bu korsan kullanımı azaltarak teknik desteği kolaylaştırmaktadır.

FL Studio, çeşitli sürümlerle satışa sunulmaktadır. Her biri farklı amaçlara yönelik olan ve farklı içeriklere sahip olan bu sürümler, durumuna göre farklı ücretlerde satılmaktadır. FL Studio'nun temel özellikleri basit bir vurmalı çalgılar yazılımı görüntüsü veren Express Edition aracılığıyla elde edilebilmektedir. Öte yandan Fruity, Producer, ve XXL sürümleri daha fazla eklentiye sahiptir. DAW ve VST içeriklerine sahip olan bu sürümlerden XXL sürümü en gelişmiş olan sürümüdür. Bu sürüm sayesinde yeni efekt kombinasyonları ve yeni enstrümanlara yer verilebilmektedir. Tüm bu sürümler müzik mağazalarında kutu halinde satılmaktadır

FL Studio kullanıcı arabirimi beş hareket edebilen pencereye sahiptir. Bunun yanında bir de yazılımın üst kısmında bulunan durağan taşıma bölümü yer almaktadır. Her pencere, sol uçlarındaki taşıma bölümü sayesinde kullanıcının isteği doğrultusunda hareket ettirilebilmektedir. Tüm bu farklı ayarların değişik özel seçenekleri mevcuttur.

 

Kanal Penceresi (Channel Window)
sayesinde kullanıcıların eklentileri (VST entrümanları, ses dosyaları, örnekler vb.) yerleştirmesine izin verilir. Kanal Penceresi aynı zamanda ezgi bölümlerini ve vurmalı şablonlarını bir araya getirme görevinde de kullanılmaktadır.

 

Piyano Tablosu (Piano Roll)
iki ebatlı bir şebeke olup parçaların bestelenmesi için kullanılmaktadır. Dikey olan bölüm ses inceliğini, yatay olanı ise zamanı temsil etmektedir. Bu bölümde ayrıca bir başka şiddet için de bölüm bulunmaktadır.

 

Çalma Listesi (Playlist)
ses şablonlarının düzenlenmesi için kullanılmaktadır.

 

Miksaj (Mixer)
ses seviyelerini dengelemek, efekt işlemcileri eklemek ve ses kayıtları eklemek için kullanılmaktadır.

 

Örnek Dizini (Sample Browser)
ses dosyalarına, eklentilere, örneklere ve FLP formatındaki dosyalara hızlı ulaşımı sağlar. FL Studio, 32 bit dahili kayan noktalı motor kullanarak ses dosyalarının işlenmesine izin vermektedir. Harici WDM veya ASIO sürücüleriyle 192kHz'e kadar destekleme yapabilen yazılımın 7. sürümünde, sınırlı çok yivli ve çok çekirdekli destek mevcuttur.

 

Miksaj arayüzü her türlü kanal ayarını değiştirmeye izin verir. Bunlardan biri de üst üste şarkıları aynı şarkı üzerinde kaydedebilme özelliğidir. Bunların yanında FL Studio, çeşitli eklenti ve üreteçlerle beraber gelir. Bu içeriklerden çoğu (API) VST, VST2, DX ve ReWire uyumluluğu gösterir.

 

Dashboard adındaki bir eklenti kullanıcılara MIDI desteği için tam otomasyonlu arayüz sağlar. Yazılımın sekizinci sürümü olan FL Studio 8 Producer Edition'da SynthMaker desteğinin yeni bir sürümü mevcuttur. Bu yazılım için her türlü bilgi, fazladan edinilen yardım rehberlerinde mevcut olup her biri HTML dosyaları şeklindedir. Kullanıcılar ayrıca resmî Image-Line forumlarına üye olarak tüm veritabanına erişme hakkına sahip olmaktadır.


FL Studio'nun bazı değişik ses çıkışı desteği mevcuttur. Bunlar;
Koro (Chorus)
Sıkıştırma (Compression)
Geciktirme (Delay)
Uçak efekti (Flanger)
İniş çıkış efekti (Phaser)
Yankı (Reverb)

FL Studio Producer Edition v11.0.2 Full


Yorum #1
Yazar: IMooNStearI  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Sağol çok işime yarıyacak =)
   
Yorum #2
Yazar: djdenor  


Konuları: 0
Mesajları: 12
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 1.03.2011
sağol bitanesin bütün müzik programları sende mevcut, bunlar oldukca ben hep burdayım eyvallah lol
   
Yorum #3
Yazar: djdenor  


Konuları: 0
Mesajları: 12
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 1.03.2011
Kanka bana bunun Türkçe yamasını bulabilir misinCevap: Türkçe yaması yok sanırsam, çok detaylı bir program çünki, kimse uğraşmaz çeviriyle
   
Yorum #4
Yazar: Canturk Da Silva  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
reis sağol :)
   
Yorum #5
Yazar: M.yasin  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
adamsın bu programı arıyordum reisssssssss:D :bull sad y: what
   
Yorum #6
Yazar: ayvaz81  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
arkadslar ben bu programı kullanmasını bilmiyorum öğrenmek için yönlendirebileceğiniz bir site var mı yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
   
Yorum #7
Yazar: ghfgh  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
laughing melek gibi adamsın :D
   
Yorum #8
Yazar: murat2626  


Konuları: 0
Mesajları: 1
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 5.02.2013
çok teşekkürler ne zamandı bu programı arıyordum :) ayrıca siteniz çok güzel başarılarınızın devamını dilerim :)
   
Yorum #9
Yazar: Bob  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Sık kulananlardasiniz tebrikler  fellow
   
Yorum #10
Yazar: John Rambo  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Resim Sanki FL Studio 8'e Ait :)


Cevap: Evet ekran görüntüsü atsa keşle biri :)
   
Yorum #11
Yazar: Dj-Demir  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
arkadaşlar programı kullandım ve memnunum yenı başlayan arkadaslara önerim şudur programı çözene kadar günde en az 2 saat inizi ayırıp incelemenızdir tesekkürler
   
Yorum #12
Yazar: AmenBos  


Konuları: 0
Mesajları: 16
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 5.08.2013
Öncelikle Fl 10 sürümü daha kaliteliydi. Tabii bu da kaliteli fakat Fl 10 kullanan biri olarak bir türlü alışamadım aslında pek farkı da yok zaten. Sildim sonra.. Bir de Türkçe yama arayan arkadaşlara bir tavsiyem, eğer müzik ve özellikle beat işinde bir yerlere gelmek istiyorsanız yamayı falan bırakıp tüm detayları kendi diliyle öğrenin. Yarın bir gün çok işinize yarayacaktır emin olun.
   
Yorum #13
Yazar: DJ_Boss  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
İndirdim kuruluyor Teşekkürler tekno mobil :)
   
İsim:
E-Posta:
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Renk seç | Gizli Metin Ekle Alıntı Ekle Farklı bir alfabe ile yazılmış Olanı kiril(rusça) alfabesine çevir. Spoiler ekle
Soru:
22+6 = ?
Cevap:

Program Tavsiyeleri
Ares Ares v2.2.7 Türkçe
Mp3 Ve Dosya Paylaşımı

BoostSpeed BoostSpeed v5.5.1.0 Tr
Bilgisayar Temizlik Müdürü

Ashampo Burning Studio v14.0.5 Tr
Cd Dvd Yazma Aracı

Internet Download Manager idm full Internet Download Manager
Dosya indirme yöneticisi

Jdownloader 2 indir Jdownloader 2
En iyi indirme yöneticisi

K-Lite K-Lite Mega Codec v10.3.3
Video Ve Ses Çözücü

Opera Opera v12.16 Türkçe
En Hızlı İnternet Tarayıcı

Photoshop Photoshop Cc 14 Türkçe
Resim İşleri Ondan Sorulur

PowerIso PowerIso v5.9 Tr
Sanal Dvd Cd Sürücü

Winrar Winrar v5.01 Türkçe
Arşivleme Ve Arşivi Açma
ÜyelikTeknoMobil'e Üye Olun!
Parola hatırlatmaŞifremi Unuttum!Anket
Hangi Adsl Firmasına Abonesiniz?
Biri Adsl
Doping Adsl
Dsmart Net
Kablonet / Uydunet
MetroNet
SuperOnline
TurkNet
TTnet