Program Kategorileri
BitCoin Bağış
bitcoin 1NMiMGSkmSXEaQ9ahN8weBaBcmkX7YvnmK
Anket
Full Program indir
speedbar •   » » Comodo Internet Security Premium v8.1.0.4426 Türkçe Full Comodo Internet Security Premium v8.1.0.4426 Türkçe Full

tarih Tarih: 24-05-2015, 03:47 yorum Yorumlar: (22)

Comodo Internet Security Premium
Comodo Internet Security Premium v8.1.0.4426 Türkçe Full
 
Comodo Internet Security, sağladığı güvenlik sertifikaları ile tanınan Comodo'nun ürettiği, birçok incelemede iyi sonuçlar ve ödüller almış, güvenlik duvarı (firewall) ile virüsten koruma yazılımının birleşmesinden oluşan ücretsiz bir tam sistem koruma yazılımıdır. Yazılımın kendiliğinden güncelleme desteği ve gerçek zamanlı koruması bulunmaktadır. İsterseniz diğer yazılımlardan farkına ve özelliklerine birlikte göz atalım.

Comodo AntiVirus gerçek-zamanlı koruma özelliğine sahip ücretiz bir antivirüs yazılımıdır. Oldukça kullanışlı bir arayüze sahip olan yazılımın kendiliğinden güncelleme, e-posta taraması, çalışan uygulamaları izleme, solucan engelleme özellikleri de bulunmaktadır. Virüslere, truva atlarına ve solucanlara karşı koruma sağlayan yazılım henüz tanımlanmamış olan zararlıları da sezgisel tarama desteği ile zararsız hale getirebilmektedir.
 
Gerçek-zamanlı tarama yapabilmesinin yanında yerel tarama yapabilme özelliği de vardır. Kullanıcılar istedikleri alanı her an taratabilirler. Şüpheli dosyaları hemen Comodo AV takımına ulaştırmasıyla etkin koruma başarısını daha da arttırmaktadır. Bir antivirüs yazılımında bulunması gereken özelliklerin neredeyse tümünü kullanıcılarına ücretsiz olarak sunan bir yazılımdır.

Comodo kişisel güvenlik duvarı, ilk açıldığında başlama seçeneği ile karşımıza gelir. Sol kenarda üç farklı seçenek sunulmaktadır.

Kişisel Güvenlik Duvarı:
# İşe Yarar Uygulama
# Yeni Servis ve Teklifler

İlk bölüm olan Kişisel Güvenlik Duvarı tıklandığında sağ bölümde, yazılımın kişilere hangi imkanları sunduğunu açıklayan bölümler ve Uygulama Penceresini Göster bölümleri yer almaktadır.

Sunulan imkanlar olarak karşımıza; Dahiliye Karşı ve Dış Hücumlar Güvenliğini Sağlamak, Bilgisayarı Fırsatçılara Karşı Gizlemek ve Taramak, Kötü Niyetli İnternet Erişimlerini ve Truva Yazılımlarını Engellemek , Hırsızlığa Karşı Kişisel Verilerinizi Korumak, Bilgisayar ve Ağ İçin Tam-Son Nokta Güvenliği Sağlamak gibi özellikler sunmaktadır.

Güvenlik İzlemesi 4 Bölümden Oluşur:
# Uygulama İzleme Sistemi
# Bileşenleri Gözleme Sistemi
# Ağ İzleme Sistemi
# Uygulama Davranış Analizi

Birinci bölümde:
Bilgisayarda kurulu olan yazılımları izleme altına alarak daha ilk başta bilgisayarda zararlı yazılım ve kodların olup olmadığını araştırarak bulur. Tıklandığında bilgisayarda mevcut olan yazılımların durumunu gösterir bilgi tablosu karşımıza çıkar.

İkinci bölümde:
Bilgisayarda kurulu olan yazılımların listesini çıkararak yazılımların Sürüm (Version), İzin, Kampanya, Tanımlama gibi tüm özelliklerinin dökümünü yapar ve tüm yazılım bileşenlerini denetim altına alarak zararlı kod içerip içermediklerini sürekli olarak denetler.

Üçüncü bölümde:
Bilgisayar ağlarını denetleyerek bilgisayara sızmaya çalışan Kötü Niyetli İnternet Erişimlerini ve Truva Yazılımlarını engelleyerek bilgisayarın son derece sağlıklı bir yapıda olmasını sağlar.

Dördüncü bölümde:
Yazılımın uygulama davranışlarını denetim altına alarak sürekli yazılımı test eder ve yazılımın en üst düzeyde çalışmasına olanak sağlar.

Yazılım; Bilgisayar Güvenlik Düzeyinde ise bilgisayarı istenilen güvenlik engelleme konumuna getirebilme yeteneğine sahiptir.

Gizlilik bölümü:
Seçildiğinde yazılım kullanıcılara Uygulama Kuralı, Ağ Kuralı, Güvenilir Uygulama, Yasaklanan Uygulama ve Bölge başlıkları altında 5 ayrı uygulamanın seçeneklerini sunar. Bu seçeneklere tıkladığımızda yazılım bizden istenilen seçeneğin kaynağının belirtilmesini ister ki, bu seçeneklerin özel belirtilmesi gerekli yazılım varsa seçilmesinde fayda vardır. Yazılımın bu seçenekleri kendiliğinden atama yeteneği mevcuttur.

Sihirbazlar bölümü:
Güvenilir Bir Bölgeyi İlave Etmek ve Bilinen-Güvenilir Uygulama İçin Tarama seçenekleri bulunmaktadır. Güvenilir Bir Bölgeyi İlave Etmek için bu seçeneği tıklamanız ve adımları takip ederek bildiğiniz bir internet adresini yazmanız yeterli olacaktır. Yazılım artık o adresi zararsız olarak algılayacak ama izlemeye devam edecektir. Bilinen-Güvenilir Uygulama İçin Tarama seçeneğine tıkladığımızda yazılım kullanıcı tarafından seçilen ve diğer seçilmeyen uygulamaları tarama yeteneğine sahiptir. Yazılım bu işlemi kendiliğinden sunmaktadır. 

Faaliyet-Etkinlik bölümü:
Bağlantılar (Connections) ve Günlükler (Logs) seçenekleri mevcuttur. Bağlantılar bölümünde, bilgisayarda bulunan ve internetle bağlantısı olan tüm yazılımların listesi ve durumlarını gösterir rapor ve izleme pozisyonları bulunmaktadır. Kaydetme bölümünde, internete bağlı olan veya bağlantısı bulunan yazılımların hangi sıklıkla internete bağlı olduğunu test ederek izleme sıklığını belirler ve rapor tutar.
 
 

    


Konu Etiketleri: Comodo internet Security Premium Türkçe Comodo internet Security Türkçe

Turbobit Premium

Yorum #1
Yazar: sgunakan  


Konuları: 0
Mesajları: 14
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 30.05.2010
Paylaşım için teşekkürler...
cvp   cit    
Yorum #2
Yazar: Asi Prens  


Konuları: 0
Mesajları: 102
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 14.02.2010
Gerçekten denemeye değer bir yazılım kontrol sizin elinizde oluyor ne yapılması gerektiğini uzlaşarak hallediyor oyun kipi mevcut sistemi kasmıyor ve tam koruma sağlıyor internette rahatlıkla gezineceğiniz gibi güven sağlıyor program çok güzel Teknomobil olarak elinize emeğinize sağlık arkadaşlar teşekkür ederim şuan Comodo internet Security Premium Türkçe kullanıyorum gayet memnunum
cvp   cit    
Yorum #3
Yazar: scenedesmus  


Konuları: 0
Mesajları: 8
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 1.02.2010
Nod 32 yi silip bunu mu kursam? Ne desin admin?Cevap: Nod32 amele antivirüsü zaten ondan başka ne kullanırsan kullan.
cvp   cit    
Yorum #4
Yazar: boran  


Konuları: 0
Mesajları: 9
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 19.07.2010
güzelmiş teşekkür ederim acaba sistemde çalışma durumu nasıl
kasma yapıyor mudur?Cevap: Kasma filan gayet güzel çalışıyor
cvp   cit    
Yorum #5
Yazar: hsnaltan  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Kasperskydan yıllar sonra kullandığım ilk antivirüs, kullanmak için arayüzü biraz karışık ama Türkçe olması nedeniyle de kolayca çözülebiliyor. İşini de iyi yapıyor teşekkürler.
cvp   cit    
Yorum #6
Yazar: rockerdwnld  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
bir çok antivirüs programını denemiş olarak şunu rahatlıkla söylüyorum ki hiç tereddütsüz tercih edilebilecek bir yazılım. hem virüslere karşı etkili hem sistemi yormuyor. oyun oynarken oyun kipine alınca ram kullanımını daha da azaltarak rahat oyun oynamanıza da yardımcı oluyor. üstelik ömür boyu ücretsiz ve devamlı güncel. ayrıca kendi dns sunucuları da mevcut kurulum aşamasında bu tercih edilebiliyor. sandboxla tereddütte olduğunuz dosyaları açarak sisteminize zarar vermelerini de önlemek gibi bir artı özelliği de mevcut. beni böyle bir programla tanıştıran ve kalite paylaşımlarının ardı arkası gelmeyen yöneticimize de teşekkür borcumu bu vesileyle ödemek isterim...
cvp   cit    
Yorum #7
Yazar: cemsi  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Mükemmel bir yazılım. Profesyonel yazılım, bilgisayarı ram ve cpu olarak zorlamıyor, download hızınıda yok denecek kadar az etkiliyor, birçok ayar imkanı var. Tereddüte gerek yok gönül rahatlığı ile kurabilirsiniz emeği geçenlere teşekkür.
cvp   cit    
Yorum #8
Yazar: boradas  


Konuları: 0
Mesajları: 5
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 5.01.2011
Teşekkür ederim.
cvp   cit    
Yorum #9
Yazar: olgnkcmz  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
gerçekten çok güzel bir yazılım. kullandım herkese tavsiye ederim. zaten virüsler genellikle internetten ve çıkarılabilir disklerden bulaştığı için ben de virüs programını sildim, sadece bunu kurdum, ilk tam taramada 7 virüs buldu. çıkarılabilir diskler için de usb disk security kurdum, herkese bu iki programı tavsiye ederim. teşekkürler teknomobil.
cvp   cit    
Yorum #10
Yazar: inci  


Konuları: 0
Mesajları: 18
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 20.12.2012
teşekkürler :)
cvp   cit    
Yorum #11
Yazar: ozcanya  


Konuları: 0
Mesajları: 26
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 21.11.2012
süper teşekkür ederim
cvp   cit    
Yorum #12
Yazar: Doktors06  


Konuları: 0
Mesajları: 32
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 3.02.2010
Kaspersky 2012 şimdi kaldırdım birazdan indirip deniycem kasper 10 yıl öncede kasıyordu hala 3.gb ram olmasına rağmen kasıyor yeter artık yeniliklere yelken açalım teşekkürler arkadaşım
cvp   cit    
Yorum #13
Yazar: Direction  


Konuları: 0
Mesajları: 1
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 11.01.2013
İnternette Bir Hata Alıyordum Bu Programı Deniycem Coder Çok Başarılı Olduğu Belli İnşallah Sorun Yaşamam.

Teşekkürler
cvp   cit    
Yorum #14
Yazar: rougeburak  


Konuları: 0
Mesajları: 1
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 10.02.2013
windows 8 de çalışırmı? windows 8 için antivirüs önerirmisiniz?
cvp   cit    
Yorum #15
Yazar: By_RiTm  


Konuları: 0
Mesajları: 19
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 14.02.2011
Serdar merhaba kaspersky sürümleri arşivemi düştü acaba ulaşamadım birde bunun üzerinde çok durmuşlar kullanıcı arkadaşlar edindikleri tecrübeleri iletirler ise çok güzel olur diğer arkadaşlar fikir sahibi olmuş olurlar  iyi paylaşımlar canı gönülden kolay gelsin ...
cvp   cit    
Yorum #16
Yazar: kaptan75  


Konuları: 0
Mesajları: 5
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 29.12.2012
Teşekkürler.
cvp   cit    
Yorum #17
Yazar: MasterYi  


Konuları: 0
Mesajları: 5
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 3.04.2013
Beyler Bir sorum olucak acaba 2gb ramli bilgisayarım var ve amd athlon çift çekirdekli  acaba bu antivürüs bilgisayarı kasarmı yoksa başka bilgisayarı kasmayan önericeğiniz antivüris varmı acaba ?  teşşekkürler
cvp   cit    
Yorum #18
Yazar: reds  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
comodo internet securty kurulurken Invalid pricing term identifier (Hata#19) diye bi hata alıyorum nasıl çözerim bunu yardım edecek biri ..teşekkürler şimdiden
cvp   cit    
Yorum #19
Yazar: Pro3viL  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Internet Security diyor fakat normal Antivirüs programı olarakta kullanılabilir mi ?

Ayrıca PC performansını etkiliyor mu ?

Internet Security diyor fakat Antivirüs olarak ta kullanılabilir mi bu program ? Ayrıca PC'de yavaşlama vs. yaşatır mı ?
cvp   cit    
Yorum #20
Yazar: Salih Deniz  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Yeni sürümler var güncelleyebilirmisiniz ben çok severek kullanıyorum Comodoyu

Comodo Antivirus indirComodo Antivirus 8.2.0.4591

Comodo Personal Firewall indirComodo Personal Firewall 8.2.0.4591

Comodo Internet Security indirComodo Internet Security 8.2.0.4591
cvp   cit    
Yorum #21
Yazar: HAYALPERST  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
windows 10 da çalıştıramadım iş yerimde kurdum kullanıyorum .Acaba win. 10 da nasıl kullanabilirim .paylaşım için teşekkür ederim elinize sağlık.
cvp   cit    
Yorum #22
Yazar: kudret  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
iyi günler öncelikle programlar için teşekkkür ederim.bir sorum olacaktı bu programı ındırdım yuklerken 99da kaldı ve hata verdı hata 1603 bunu nasıl gıderebılırım ne yapmam gerekır yardımcı olabılır mısınz
cvp   cit    
Yorum Yapın
İsim:
E-Posta:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Soru:
22+6 = ?
Cevap:

Full Programlar
Ares Ares indir
Mp3 Ve Dosya Paylaşımı

BoostSpeed AusLogics BoostSpeed
Bilgisayar Temizlik Müdürü

Ashampo Ashampoo Burning Studio
Cd Dvd Yazma Aracı

Bandicam Bandicam Full İndir
Ekran Videosu Çekme

BlueStacks BlueStacks App Player
Bilgisayarda Android Keyfi

Internet Download Manager idm full Internet Download Manager
Dosya indirme yöneticisi

Jdownloader 2 indir Jdownloader 2
En iyi indirme yöneticisi

K-Lite K-Lite Mega Codec Pack
Video Ve Ses Çözücü

Photoshop Photoshop Full indir
Resim İşleri Ondan Sorulur

PowerIso PowerIso Full
Sanal Dvd Cd Sürücü

Winrar Winrar Full
Arşivleme Ve Arşivi Açma
ÜyelikTeknoMobil'e Üye Olun!
Parola hatırlatmaŞifremi Unuttum!Sosyol Modyo
facebook google twitter youtube
E-Posta İle Takip

E-posta Adresinizi Girin:

Siteye eklenen yeni konular e-posta adresinize gelsin, günde yalnızca bir e-posta gelir.

Not: Mail adresinize gelecek olan aktivasyon linkini tıklamanız gerekiyor.