» » EasyWords v1.8 Türkçe

EasyWords v1.8 Türkçe


EasyWords v1.8 Türkçe

 

TeknoMobil Tanıtım: Dil öğrenmek için bu kadar ufak bir programın işe yarayacağı aklıma gelmezdi, fakat çok zekice bir yöntemle istediğiniz zaman diliminde size sorular sorup doğru cevap vermenizi bekleyen, bu şekilde bir öğretim yapan müthiş bir program.

 

Nedir?:
EasyWords yabancı dil öğrenirken çok kolay bir şekilde kelime ezberlemenize yardım eden ücretsiz bir yazılımdır. Bilgisayarınızın başında geçirdiğiniz süre içinde belirli aralıklarla size bir kelimenin anlamını sorar ve bilemezseniz doğru yanıtı öğretir.

 

Avantajları:
# İçinde başlangıç, orta ve TOEFL/IELTS/GMAT düzeylerinde İngilizce ve çeşitli düzeylerde Almanca, Hollandaca ve Portekizce sözlükler vardır. 
# Bilgisayar başında geçen zaman içinde zorlanmadan yabancı dilinizi geliştirirsiniz.
# Yapay zeka rutinleri kullanarak bilemediğiniz kelimelere öncelik tanıyarak öğrenmenizi garantiler.
# Hafif bir yazılımdır, bilgisayarınızı yormaz.

 

EasyWords yapısında öğrenim kalitesini yükseltmek için akademik olarak kabul görmüş yapay zeka algoritmalarını kullanır.

Çarkıfelek Algoritması: ile kullanıcının bilemediği kelimelerin yakın zaman içinde tekrar sorulma olasılığı artırılır, bildiklerinin ise tekrar sorulma olasılığı düşürülür. Kullanıcı öğrenme zorluğu yaşadığı kelimelerle genel olarak daha çok karşılaşır.

SoundEx Algoritması: ile çoktan seçmeli sorularda yanlış şıklar, doğru yanıta en benzeyen kelimelerden oluşturulur. Etimolojik olarak yakın anlamlara gelen kelimelerin yapısal olarak birbirlerine benzeme ihtimalleri yüksek olduğundan, kök ve ekleri doğru yanıta yakın olan kelimeler yanlış yanıtlara dağıtılmaya çalışılır. Böylece çeldiriciliği yüksek alternatif şıkların seçilme olasılığı yüksek oranda artırılır.

EasyWords v1.8 Türkçe

Sorular çoktan seçmeli ya da klasik olarak yanıtlanır. Kullanıcı isterse kendi kelimelerini çekimleriyle birlikte sözlüğe ekleyebilir.

EasyWords v1.8 Türkçe

Yazılım kullanıcıyı ayrıntılara boğarak korkutmayan, mümkün olduğunca sadebir yapıda hazırlanmıştır. Kullanıcı isterse günlük bilgisayar kullanımı sırasında bir kaç dakikada bir soruları yanıtlayabilir, ya da arka arkaya sürekli soru soran modu tercih edebilir. İstenildiği zaman mola alınabilir.

İngiliz dili için, Internet üzerinde en çok kullanılan kelimeler araştırmasından yola çıkılarak 2100 kelime seçilmiş ve sözlük olarak yazılıma eklenmiştir. TOEFL, IELTS ve GMAT için de özel sözlükler hazırlanmıştır.

EasyWords v1.8 TürkçeRar Şifresi: www.teknomobil.org
Sorun yaşıyorsanız Winrar'ı güncelleyin.
Sorun bende değil, sorun sende ben daha iyilelerine layığım.
27-01-2013, 21:13 14 648 4
 1. avatar
  akçalı 22 Mart 2013 14:03
  hocam bu programa nasıl toplu kelime eklerim
  ben hazırladığım kelimeleri tek tek ekliyorum zor oluyor
  excel (csv) formatında toplu halde sözlük ekleniyormuş ama ben yapamıyorum
  Saygılar

  Cevapla | Alıntı Yap

 2. avatar
  hakkarili 27 Ocak 2013 00:36
  Baba eline sağlık, yalnız link kırık?  Cevap: Eyvallah yenilendi ve güncel sürümü eklendi

  Cevapla | Alıntı Yap

 3. avatar
  Erdi 6 Şubat 2011 17:11
  bu program kadar iyi kelime öğreten yok çok iyi teşekkür ederim

  Cevapla | Alıntı Yap

 4. avatar
  Enverhan 4 Şubat 2011 13:54
  Güzel bir program teşekkürler

  Cevapla | Alıntı Yap

Yorum Ekle