Opera v12.17 Türkçe


Opera v12.17 Türkçe
Opera v12.17 Türkçe

Bundan sonraki Opera sürümlerinin sadece adı Opera, gerçek Opera budur. Dünyanın sözde değil özde en hızlı İnternet tarayıcısı olan Opera, final sürümü indirmeye sundu. Opera sürümünde hız ve görsellik yine ön planda.  Bu sürüm öyle bir sürümki, kendi bilgisayarınızdan internet sitesi yayınlama olanağına bile sahipsiniz artık Opera servisleriyle.. Opera unite servislerini tek tek anlatacağım bu konuda.

 

Gizli Sekme Ve Gizli Pencere:

Sitelerde hayalet gibi gezmek için gizli bir sekme açabilirsiniz, isterseniz gizli bir pencerede açabilirsiniz. Bu özelliğin amacı gezilen sitelerden çerez almayı önlemektir, ve gezilen site ön belleğe işlenmeden sadece ram üzerine yazılır ve kapattığınızda en ufak iz bırakmaz. Güvenmediğiniz siteler için bu özelliği kullanabilirsiniz.

 

Yepyeni Bir Görünüm:

Operanın mevcut teması son şeklini aldı, üstteki menü barı sol üstte tek bir buton olarak tekrar düzenlendi (İsterseniz eski görünüme geçebilirsiniz) Sekmeler artık daha hareketli ve daha hızlı tepki veriyor.

 

Daha Fonksiyonel Hızlı Başlat:

Hızlı başlat Opera tarafından bulunan sonra bir takım tarayıcılar tarafından eklenti olarak bir şekilde kopyalanmaya çalışılan mükemmel bir yeniliktir, yeni bir sekme açtığınızda bom boş bir sayfa yerine en sık ziyaret ettiğiniz sitelerin görsel kısayollarını görebilirsiniz. Hızlı erişimin arkaplanına sevdiğiniz bir resimi ekleyebilir, görünecek kısayol sayısı azaltıp çoğaltabilirsiniz..

 

Görsel Sekmeler:

Bildiğimiz gibi sekmeli tarama özelliğini bulan Opera firmasıdır, daha sonra diğer tarayıcılar bu özelliği Operadan kopyalayarak kendi tarayıcılarına eklediler, ama Opera sekme özelliğini bir adım öne çıkararak görsel sekmeler ile şov yapıyor adeta.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Opera Gelişmiş E - Posta:

Bildiniz gibi Opera dahili E - Posta aracına sahip, pop3 protokolünden sorunsuzca  E-Posta alıp gönderebiliyoruz, ve bunun için yapmanız gereken tek şey ayar sayfasından E - Posta bilgilerini girmek.

İşte Opera bunu bir adım daha ilerleterek Zengin Metin destekli E - Posta aracını geliştirdi ve hizmete sundu, yani artık iletilere resim HTML içerik ekleyebiliyoruz.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Parola Yöneticisi:

Opera, şifre korumalı sayfalara ilk girişte, eğer bu özellik etkin durumdaysa yazdığınız kullanıcı adı ve parolayı kaydetmesini isteyip istemediğinizi sorar. Onay verdiğiniz takdirde aynı sayfaya sonraki ziyaretinizde kullanıcı adı ve şifre alanlarının çevresinin sarı bir çerçeve ile kaplandığını görürsünüz. Bu durumda adres çubuğunun yanındaki küçük "parola sihirbazı”(10. sürüm için; anahtar) simgesine tıklarsanız veya CTRL+Enter tuş kombinasyonunu kullanırsanız kullanıcı adı ve parolayı tekrar yazma zahmetinden kurtulup otomatik olarak doldurulmasını sağlar ve ilgili sayfaya hemen ulaşabilirsiniz.

 

Opera Turbo:

Opera Turbo teknolojisi ile yavaş ağ bağlantıya sahip kişilerin İnternet,de dolaşma keyfini doyasıya yaşamasını sağlıyor, sayfa üzerindeki resimleri sıkıştırarak boyutunu azaltıyor ve aptalca flash dosyalarını engelliyor, bu sayede yüzde 80 oranında bir hızlanma artışı oluyor.

Ayrıca kotalı internet kullanan kişiler için bulunmaz bir nimettir Opera...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Türkçe Yazım Denetimi:

Adam gibi Türkçe yazı yazmayı seviyorsanız hatalı yazdığınız kelimeleri görmek istiyorsanız bu tam size göre, ama çet yapan bebeler gibi abuk sabuk yazmayı marifet sayıp garip garip şekillerde yazı yazıyorsanız bu özellik size göre değildir. Resimde görmüş olduğunuz gibi Türkçe olmayan kelimelerin altı çizili oluyor, İsterseniz ingilizce yazım denetimi veya 40 a yakın dil seçimi arasından istediğiniz dilde yazım denetimi yapabilirsiniz.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dahada Hızlı Opera:

Opera 10 sürümleri zaten hızlıydı fakat yeni  Presto 2.5.22  motoru ile eskiye göre %40′a varan hız artışları gözleniyor, sayfa açılışlar eskiye nazaran çok daha hızlı oluyor, ayrıca Acid3 testinden 100 üzerinden 100 puan alıyor.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Web Geliştiricileri İçin Dragonfly:

Web geliştirici aracı artık çok daha iyi bir durumda. Bu araç yardımı ile çok daha kolay ve hızlı sayfalarınızı geliştirebilirsiniz.
Tüm bu yenilik ve geliştirmeleri en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Opera Tarayıcı Dersleri‘ne göz gezdirebilirsiniz. Bu sayfada birçok yazılı , görsel ve medya anlatımı bulacaksınız.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ve Uzun Bir Bekleyişin Ardından Unite Servisleri

 

Opera Unite epeydir geliştirme aşamasındaydı, operanın mükemmel özelliklerine birde bu olağanüstü servis eklenince artık tadından yenmez bir hal almaya başladı Opera. Serivisleri kısaca tanıtmaya çalışacağım, üstelik bu servislerin tümünü kursanız bile en ufak bir yavaşlama ram yeme işlemci yeme gibi şeyler olmuyor, inanılır gibi değil ama pentium III kullanan biri olarak bunları yazıyorum... TeknoMobil Operaya hakettiği desteği her zaman verecek. Bu Opera amerikan firması olmadığı için teknoloji sitelerinde filan tanıtılmaz kolay kolay. O yüzden insanalar böyle güzel bir şeyden yıllardır mahrup bırakılıp saçma sapan şeylere yönlendirildi bu güne kadar.

 

File Sharing yani Dosya Paylaşım Servisi: Bu servis ile bilgisayarınızdaki her türden dosyaları istediğiniz kişilere açıp onlarla paylaşmak istediklerinizi rahatça sunabilirsiniz, paylaşmak istediğiniz içeriğin klasörünü göstermeniz yeterlidir, isterseniz paylaşımlarını şifreleri yapabilirsiniz, ve belirlediğiniz kişiler erilebilir.

 

Media Player yani Müzik Paylaşım Servisi: Bu servis ile elinizdeki olan mp3 arşivlerinizi paylaşabilir, yeni çıkan bir müziği arkadaşına dinletebilir, yada onunla paylaşabilirsiniz, tek yapmanız gereken paylaşmak istediğiniz müzik klasörünü göstermek, isterseniz şifre koruma ile istediğiniz kişilere paylaşırsınız istersenizde herkese açarsınız paylaşımlarınızı.

 

Photo Sharing yani Resim Paylaşım Servisi: Bu servis ile resimlerinizi arkadaşlarınızla kolayca paylaşabiliriz, albüm oluşturup slayt şeklinde görüntülenmesiniz sağlayabilirsiniz, tek yapmanız gereken paylaşmak istediğiniz resimin klasörünü göstermektir, her zamanki gibi şifre koruma özelliği vardır, istemideğiniz kişiler erişemezler.

 

Stream Media yani Video Paylaşım Servisi: Bu servis ile bilgisayarınızdaki videoları arkadaşlarınıza direk izetebilir, yada indirmeleriniz sağlayabilirsiniz, yapmanız gereken tek şey paylaşmak istediğiniz videoların bulunduğu klasörü göstermektir.

 

File İnbox yani Uzaktan Dosya Alma Servisi: Benim en çok hoşuma giden servislerin başında geliyor, bilgisayarınızı upload sitesi gibi kullanmanızı sağlıyor, yani diyelimki uzakta bir yerdesiniz, evdeki pcye aktarmanız gereken bir şey var, hemen giriyorsunuz bu servisin adresine göndermek istediğiniz şeyi dosyayı gönderip uzuyorsunuz :) Arkadaşlarınızla dosya alışverişlerinde de çok kullanışlı oluyor, her  zamanki gibi şifreleme ile istediğiniz kişilere yada sadece kendinize özel bir servisiniz oluyor.. Yapmanız gereken tek şey size gelen dosyaların nereye gelmesi gerektiğini göstermek..

 

Web Server yani Yerel Sunucu (Hosting) Servisi: Şaka gibi ama Opera ile html sitelerinizi rahatça host edebiliyorsunuz, örneğin bir proje yapıyorsunuz diyelim, bunu gösterminiz gerekiyor karşı tarafa, iki saart host ile uğraşmaya gerek yok, html dosyalarının olduğu olduğu klsörü göstermeniz yeterlidir Opera ile. İster kalıcı hosting olarak kullanın istersenizde böyle ufak işler için kullanın..

 

Web Proxy yani Php Destekli Sunucu (Hosting) Servisi: İşte en can alıcı unite servisi, localhosttaki php çalışmalarınızı host edebilir, sitenizi yayınlayabilirsiniz bu servis ile, örnek vermem gerekirse bir wordpres sitesi düşünün localde çalıştırdığınız, işte bunu kendi bilgisayarınız ile host edebileceksiniz. Bu mükemmel hizmet için localde kullandığınız Apeche ve Mysql hizmetlerinin açık olması gerekir, ve yapmanız gereken tek şey servisi çalıştırmak.

 

Operanın servisleri bununla sınırlı değil soldaki panelden istediğinizi kullanabilir yada kaldırabilirsiniz, bu servisler tarayıcı ile bütünleşiktir, yani abuk sabuk eklentiler gibi programdan ayrı takılmazlar... İlerleyen günlerde TeknoMobil olarak dahada kapsamlı bir Opera incelemesi yapacağız..

Opera v12.17 TürkçeRar Şifresi: www.teknomobil.org
Sorun yaşıyorsanız Winrar'ı güncelleyin.
Sorun bende değil, sorun sende ben daha iyilelerine layığım.
15-07-2013, 02:54 821 240 95
 1. avatar
  hırçın66 24 Kasım 2016 21:29
  slm ben operayı kurdum ama bu siteye operadan giremedim tek bi mozla frefoks dan gire biliyom nedendir google cherome dende girmiyo

  Cevapla | Alıntı Yap

 2. avatar
  byefem 10 Ekim 2014 20:48
  Değerli adminim,, linklerden kaldırılmış olduğunu söylüyor kontrol edermisiniz... kolay gelsin

  Cevapla | Alıntı Yap

 3. avatar
  Özcan_0 6 Nisan 2014 18:59
  Selam arkadaşlar. Bende Opera fanatiğiyim fakat bu versiyon ve öncekilerine. Yalnız gözden bir şeyi kaçırıyorsunuz. Bazı web sayfalarını desteklememekte ben muhasebe bürosunda çalışıyorum. E-Noter sayfasındaki Smmm defter bilgi girişi yaparken "Giriş" butonu çalışmamakta yani zamanla Internet Explorer v6 durumuna düşecek. Bilginiz olsun.

  Cevapla | Alıntı Yap

 4. avatar
  Emirhan1998 4 Şubat 2014 17:47
  Eyv kardeşim :D bully wink

  Cevapla | Alıntı Yap

 5. avatar
  mehmet1989 28 Eylül 2013 00:11
  en sevdiğim özelliğide tüm açılır pencereleri engelleme özelliğinin olması

  Cevapla | Alıntı Yap

 6. avatar
  Alppppp 21 Eylül 2013 19:39
  chorome diyenler ,pc yi kasım kasım kastırır hız var evet ama inanılmaz bir tüketimle var üstüne birde eklenti kurdunmu al sana hız bılgısayarın tüm potansıyelını bi tarayıcı yıyıp bitirecek ,opera dahili özellikleri zaten fevkalade ram yemez ve esnektir ,ama bi bilgi sizlere chorome ile flash player download yapın opera 12.16 da kullanın 1080p videolarda hiç takılma olmuyor tabı ekran kartınızda önemli ,chorome dahili flashı iptal etmeyide unutmayın

  Cevapla | Alıntı Yap

 7. avatar
  Ahmet Aydın 20 Temmuz 2013 15:25
  Bilinen bütün tarayıcıları uzun süreler kullanmış birisi olarak Opera da kullandım zamanında. Başta güzel geldi, şık olması sade olması, ek özellikleri vesaire, fakat çok zaman geçmeden performans sorunları baş gösterdi, donmalar, çökmeler ve benzeri. Opera Unit sistemi de güzel düşünülmüş, ama yeterince kullanıcı dostu bulmadım şahsen. Uzun zamandır Chrome kullanıyorum, sade, hızlı, sorunsuz ve Google Store güvencesi altında dev bir eklenti arşivi var, daha ne olsun. Google Inc. gibi bir dünya devi ne yaptığını biliyor olsa gerek.

  Cevapla | Alıntı Yap

 8. avatar
  ijR. 19 Temmuz 2013 00:14
  Alıntı: ijR.
  Merhabalar efendim opera gerçekten rakiplerinin fazlasıyla önünde gerek sistem kaynaklarını tüketimi konusunda gerek hız görsellik ve performans adına son derece severek kullandığım bir web browser.Öncelikle bu güzel paylaşımı biz teknomobil üyelerine ve ziyaretçilerine sunduğun için sana çok teşekkür ederim.Serdar Bey Kardeşim..Sana sormak istediğim birkaç soru var opera hakkında yıllardır kullanıyorsun.İnce ayarları püf noktaları vardır.Tecrübelerini bizimle paylaşırsan gerçekten çok memnun olurum.Kullandığın ya da kullanılması gereken eklentiler,yapılması gereken ayarları var mıdır?Varsa bunlar nelerdir?En verimli şekilde rakiplerinin arasından sıyrılmış bu yarış atından nasıl faydalanabiliriz?Gmail hesabıyla oturum açtığımız zaman yer imleri otomatik olarak tarayıcıya ekleniyor mu böyle bir özelliği mevcut mu?Senkronizasyonu nasıl sağlıyoruz?Şuan için aklıma gelenler bunlar bu konularda beni aydınlatabilirsen ne mutlu bana bu uzun satırları sonuna kadar okuduğun için sana çok teşekkür ederim.Kardeşim..  Cevap: Teşekkür ederim, aslında www.operaturkiye.net adresinden bütün soruların cevabını bulabilirsin, senkron olayını ilk opera çıkardı zaten, dediğim siteyi ziyaret etmenizi öneririm, birde 12.16 sürümünden sonraki Opera sürümleri benim anlattığım opera ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir opera, 12.16 sürümü kullanın memnun kalırısnız.


  Çok teşekkür ederim güzel kardeşim.Hemen incelemeye başlıyorum.

  Cevapla | Alıntı Yap

 9. avatar
  ijR. 18 Temmuz 2013 05:59
  Merhabalar efendim opera gerçekten rakiplerinin fazlasıyla önünde gerek sistem kaynaklarını tüketimi konusunda gerek hız görsellik ve performans adına son derece severek kullandığım bir web browser.Öncelikle bu güzel paylaşımı biz teknomobil üyelerine ve ziyaretçilerine sunduğun için sana çok teşekkür ederim.Serdar Bey Kardeşim..Sana sormak istediğim birkaç soru var opera hakkında yıllardır kullanıyorsun.İnce ayarları püf noktaları vardır.Tecrübelerini bizimle paylaşırsan gerçekten çok memnun olurum.Kullandığın ya da kullanılması gereken eklentiler,yapılması gereken ayarları var mıdır?Varsa bunlar nelerdir?En verimli şekilde rakiplerinin arasından sıyrılmış bu yarış atından nasıl faydalanabiliriz?Gmail hesabıyla oturum açtığımız zaman yer imleri otomatik olarak tarayıcıya ekleniyor mu böyle bir özelliği mevcut mu?Senkronizasyonu nasıl sağlıyoruz?Şuan için aklıma gelenler bunlar bu konularda beni aydınlatabilirsen ne mutlu bana bu uzun satırları sonuna kadar okuduğun için sana çok teşekkür ederim.Kardeşim..  Cevap: Teşekkür ederim, aslında www.operaturkiye.net adresinden bütün soruların cevabını bulabilirsin, senkron olayını ilk opera çıkardı zaten, dediğim siteyi ziyaret etmenizi öneririm, birde 12.16 sürümünden sonraki Opera sürümleri benim anlattığım opera ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bir opera, 12.16 sürümü kullanın memnun kalırısnız.

  Cevapla | Alıntı Yap

 10. avatar
  By_RiTm 17 Temmuz 2013 21:30
  Serdar merhaba ya senden çok ufak bir ricam var hatta yardımına eğer müsait olduğun bir zamanda bana şu opera en işe yarayan hatta kendi kullandıklarında keza olabilir isimlerini yazarmısın ya ona göre opera yı canlandırmak istiyorum çok işime yarıyor çünki olursa çok sevinirim şimdiden ilgin için teşekkür ederim iyi paylaşımlar kolay gelsin .  Cevap: Merhaba en iyi kaynak www.operaturkiye.net burda ben fazla eklentiye ihtiyaç duymuyorum ama verdiğim adreste güzel bir liste olacak

  Cevapla | Alıntı Yap

 11. avatar
  Anonim 17 Temmuz 2013 12:41
  Serdar Bey Opera anlattığınız özelliklere hıza sahip olabilir.Fikirlerinize saygı duyuyorum.Lakin chrome ile kıyaslama yapacak olursak bunu yapılan testlerde görmekteyiz.Chrome üzerine performans gösterebilecek başka bir tarayıcı olmadığını düşünüyorum.Saygılar..

  Cevapla | Alıntı Yap

 12. avatar
  inci 12 Ocak 2013 10:45
  x64 olması beni indirmeye teşvik etti

  sağol teknomobil :)

  Cevapla | Alıntı Yap

 13. avatar
  TeKN0 GeNC 8 Aralık 2012 22:10
  Bu siteyi açandan allah razı olsun siteye yatırdığı paralar ana sütü gibi helal olsun...
  Teşekkürlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr lol

  Cevapla | Alıntı Yap

 14. avatar
  Asi Prens 28 Eylül 2012 09:04
  opera 12.02 kullanmaktayım..

  Cevapla | Alıntı Yap

 15. avatar
  ibrahim-10-461 22 Nisan 2012 13:46
  Ben an itibariyle google chrome kullanıyorum ama yorumlara baktığımda bu program mükemmel deniliyor şimdi indirip kuracağım . Admin sayfan mükemmel eline koluna sağlık...

  Cevapla | Alıntı Yap

 16. avatar
  mehmet63 4 Mart 2012 12:02
  Tam olarak nerede yapılıyor, ben göremedim bu maddeyi
  Opera Gelişmiş E - Posta:  Cevap: E-posta ve sohbet hesapları var menüde

  Cevapla | Alıntı Yap

 17. avatar
  anektod 18 Ocak 2012 10:52
  teşekkür ederim

  Cevapla | Alıntı Yap

 18. avatar
  okanbir 28 Eylül 2011 17:07
  elinize sağlık

  Cevapla | Alıntı Yap

 19. avatar
  ruğu 25 Ağustos 2011 22:32
  hızlı ama anasayfa tuşu yok ve yer imlerini eklemek sıkıntı

  Cevapla | Alıntı Yap

 20. avatar
  moguz5401 21 Haziran 2011 13:16
  sağol kardeş gerçekten çok iyive hzlı bir internet tarayıcı fakat bir sorum olcak bunda sık kullanılanlar nerde

  Cevapla | Alıntı Yap

 21. avatar
  ClassıCal 22 Mayıs 2011 20:51
  opera 11.11 çıktı be admin daha burda bu mu duruyo :)

  Cevapla | Alıntı Yap

 22. avatar
  bigbang12 21 Mayıs 2011 01:58
  denedim gerçekten güzelleşmiş, eklentileride kaliteleşmiş, az ama öz enklentileri var

  Cevapla | Alıntı Yap

 23. avatar
  moment040 3 Şubat 2011 13:40
  Telefonumda Opera yüklüydü :) şimdi pc me yüklüyorum

  Cevapla | Alıntı Yap

 24. avatar
  Üzgün34 1 Şubat 2011 11:00
  wink emeği geçenden Allah razı olsun

  Cevapla | Alıntı Yap

 25. avatar
  AXİ 23 Ocak 2011 12:41
  Sayın yöneticim bu konu üzerinde bir yoğunluk gördüm .
  bizim gibi operayı tanımayanlar arkadaşlar için konuyu daha içtenlikle açıklayıp birkaç içerik resmi ile tanıtabilir misiniz ?  Cevap: Resiler silinmiş ne yazık ki, boş bir zamanda detaylı anlatım yaparım gene

  Cevapla | Alıntı Yap

 26. avatar
  atilla iskender 28 Aralık 2010 07:33
  Merhabalar efendim, sitenizi yeni tanıdım tesadüf oldu, lakin çok beğenimi kazandı. Diğer program siteleri gibi kopyala/yapıştır yapmaktan ziyade belli bir emeğin ürünü olduğu gayet aşikar. Ayrıca güvenli belkide en büyük artısı bu olsa gerek, emekleriniz için teşekkürü bir borç biliyorum, çalışmalarınızda başarılar diliyorum..

  Cevapla | Alıntı Yap

 27. avatar
  misafircimisafir 23 Aralık 2010 00:37
  Size milyonlarca kez teşekkür ediyorum. Bilgisayarım neredeyse uçuyor yerinde tutamıyorum:)
  çok teşekkürler!

  Cevapla | Alıntı Yap

 28. avatar
  Asi Prens 22 Aralık 2010 06:52
  Dostum neden opera 11 final versiyonu nu yayınlamıyorsunuz vede ayrıca dikkatimi çekti opera bu sitede yazıları kopyalama işini iyi yapıyor fakat site resimleri konusunda opera sizde biraz zorlanıyor sebebini anlayamadım vede opera ile bağlantınız uzun süredir gündeme almıyorsunuz izlenimlerimin bir kısmı bunlar hayır olsun bakalım ALLAH a emanet olun.

  Cevapla | Alıntı Yap

 29. avatar
  furkan ergin 29 Kasım 2010 13:10
  Sağol dostum

  Cevapla | Alıntı Yap

 30. avatar
  uugguurr86 26 Kasım 2010 17:21
  Bu operayı hem çok seviyorum hem nefret ediyorum. Çalışması çok düzgün hızlı ama IDM yi bunda kullanamıyorum. Bunda ie kopyala falan bazen sinir ediyor, bazı sitelerde de problem yaşıyorum. Bazıları geç açılırken bazıları hiç açılmıyor ve gene ie.
  Ama alışınca da bırakılmıyor. Kurdum bilgisayara Operanın yanına Chrome, firefox, İE da zaten var ama sorun yaşamadıkça operadan başkasına gitmiyor elim. Zaten İe hariç diğerleri de bazı sitelerde sorun yaşatıyor. İe ninde kendisi belli başına sorun, yine en iyisi opera...


  Cevap: İdm artık Opera ile uyumlu çalışıyor, idm 6 sürümleri, videoyu indir butonu filan hepsi çalışıyor

  Cevapla | Alıntı Yap

Yorum Ekle


1 2 3 4