Program Kategorileri
BitCoin Bağış
bitcoin 1NMiMGSkmSXEaQ9ahN8weBaBcmkX7YvnmK
Anket
Full Program indir
speedbar •   » » » Opera v12.17 Türkçe Opera v12.17 Türkçe

tarih Tarih: 15-07-2013, 02:54 yorum Yorumlar: (95)

Opera v12.17 Türkçe
Opera v12.17 Türkçe

Bundan sonraki Opera sürümlerinin sadece adı Opera, gerçek Opera budur. Dünyanın sözde değil özde en hızlı İnternet tarayıcısı olan Opera, final sürümü indirmeye sundu. Opera sürümünde hız ve görsellik yine ön planda.  Bu sürüm öyle bir sürümki, kendi bilgisayarınızdan internet sitesi yayınlama olanağına bile sahipsiniz artık Opera servisleriyle.. Opera unite servislerini tek tek anlatacağım bu konuda.

 

Gizli Sekme Ve Gizli Pencere:

Sitelerde hayalet gibi gezmek için gizli bir sekme açabilirsiniz, isterseniz gizli bir pencerede açabilirsiniz. Bu özelliğin amacı gezilen sitelerden çerez almayı önlemektir, ve gezilen site ön belleğe işlenmeden sadece ram üzerine yazılır ve kapattığınızda en ufak iz bırakmaz. Güvenmediğiniz siteler için bu özelliği kullanabilirsiniz.

 

Yepyeni Bir Görünüm:

Operanın mevcut teması son şeklini aldı, üstteki menü barı sol üstte tek bir buton olarak tekrar düzenlendi (İsterseniz eski görünüme geçebilirsiniz) Sekmeler artık daha hareketli ve daha hızlı tepki veriyor.

 

Daha Fonksiyonel Hızlı Başlat:

Hızlı başlat Opera tarafından bulunan sonra bir takım tarayıcılar tarafından eklenti olarak bir şekilde kopyalanmaya çalışılan mükemmel bir yeniliktir, yeni bir sekme açtığınızda bom boş bir sayfa yerine en sık ziyaret ettiğiniz sitelerin görsel kısayollarını görebilirsiniz. Hızlı erişimin arkaplanına sevdiğiniz bir resimi ekleyebilir, görünecek kısayol sayısı azaltıp çoğaltabilirsiniz..

 

Görsel Sekmeler:

Bildiğimiz gibi sekmeli tarama özelliğini bulan Opera firmasıdır, daha sonra diğer tarayıcılar bu özelliği Operadan kopyalayarak kendi tarayıcılarına eklediler, ama Opera sekme özelliğini bir adım öne çıkararak görsel sekmeler ile şov yapıyor adeta.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Opera Gelişmiş E - Posta:

Bildiniz gibi Opera dahili E - Posta aracına sahip, pop3 protokolünden sorunsuzca  E-Posta alıp gönderebiliyoruz, ve bunun için yapmanız gereken tek şey ayar sayfasından E - Posta bilgilerini girmek.

İşte Opera bunu bir adım daha ilerleterek Zengin Metin destekli E - Posta aracını geliştirdi ve hizmete sundu, yani artık iletilere resim HTML içerik ekleyebiliyoruz.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Parola Yöneticisi:

Opera, şifre korumalı sayfalara ilk girişte, eğer bu özellik etkin durumdaysa yazdığınız kullanıcı adı ve parolayı kaydetmesini isteyip istemediğinizi sorar. Onay verdiğiniz takdirde aynı sayfaya sonraki ziyaretinizde kullanıcı adı ve şifre alanlarının çevresinin sarı bir çerçeve ile kaplandığını görürsünüz. Bu durumda adres çubuğunun yanındaki küçük "parola sihirbazı”(10. sürüm için; anahtar) simgesine tıklarsanız veya CTRL+Enter tuş kombinasyonunu kullanırsanız kullanıcı adı ve parolayı tekrar yazma zahmetinden kurtulup otomatik olarak doldurulmasını sağlar ve ilgili sayfaya hemen ulaşabilirsiniz.

 

Opera Turbo:

Opera Turbo teknolojisi ile yavaş ağ bağlantıya sahip kişilerin İnternet,de dolaşma keyfini doyasıya yaşamasını sağlıyor, sayfa üzerindeki resimleri sıkıştırarak boyutunu azaltıyor ve aptalca flash dosyalarını engelliyor, bu sayede yüzde 80 oranında bir hızlanma artışı oluyor.

Ayrıca kotalı internet kullanan kişiler için bulunmaz bir nimettir Opera...

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Türkçe Yazım Denetimi:

Adam gibi Türkçe yazı yazmayı seviyorsanız hatalı yazdığınız kelimeleri görmek istiyorsanız bu tam size göre, ama çet yapan bebeler gibi abuk sabuk yazmayı marifet sayıp garip garip şekillerde yazı yazıyorsanız bu özellik size göre değildir. Resimde görmüş olduğunuz gibi Türkçe olmayan kelimelerin altı çizili oluyor, İsterseniz ingilizce yazım denetimi veya 40 a yakın dil seçimi arasından istediğiniz dilde yazım denetimi yapabilirsiniz.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dahada Hızlı Opera:

Opera 10 sürümleri zaten hızlıydı fakat yeni  Presto 2.5.22  motoru ile eskiye göre %40′a varan hız artışları gözleniyor, sayfa açılışlar eskiye nazaran çok daha hızlı oluyor, ayrıca Acid3 testinden 100 üzerinden 100 puan alıyor.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Web Geliştiricileri İçin Dragonfly:

Web geliştirici aracı artık çok daha iyi bir durumda. Bu araç yardımı ile çok daha kolay ve hızlı sayfalarınızı geliştirebilirsiniz.
Tüm bu yenilik ve geliştirmeleri en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Opera Tarayıcı Dersleri‘ne göz gezdirebilirsiniz. Bu sayfada birçok yazılı , görsel ve medya anlatımı bulacaksınız.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ve Uzun Bir Bekleyişin Ardından Unite Servisleri

 

Opera Unite epeydir geliştirme aşamasındaydı, operanın mükemmel özelliklerine birde bu olağanüstü servis eklenince artık tadından yenmez bir hal almaya başladı Opera. Serivisleri kısaca tanıtmaya çalışacağım, üstelik bu servislerin tümünü kursanız bile en ufak bir yavaşlama ram yeme işlemci yeme gibi şeyler olmuyor, inanılır gibi değil ama pentium III kullanan biri olarak bunları yazıyorum... TeknoMobil Operaya hakettiği desteği her zaman verecek. Bu Opera amerikan firması olmadığı için teknoloji sitelerinde filan tanıtılmaz kolay kolay. O yüzden insanalar böyle güzel bir şeyden yıllardır mahrup bırakılıp saçma sapan şeylere yönlendirildi bu güne kadar.

 

File Sharing yani Dosya Paylaşım Servisi: Bu servis ile bilgisayarınızdaki her türden dosyaları istediğiniz kişilere açıp onlarla paylaşmak istediklerinizi rahatça sunabilirsiniz, paylaşmak istediğiniz içeriğin klasörünü göstermeniz yeterlidir, isterseniz paylaşımlarını şifreleri yapabilirsiniz, ve belirlediğiniz kişiler erilebilir.

 

Media Player yani Müzik Paylaşım Servisi: Bu servis ile elinizdeki olan mp3 arşivlerinizi paylaşabilir, yeni çıkan bir müziği arkadaşına dinletebilir, yada onunla paylaşabilirsiniz, tek yapmanız gereken paylaşmak istediğiniz müzik klasörünü göstermek, isterseniz şifre koruma ile istediğiniz kişilere paylaşırsınız istersenizde herkese açarsınız paylaşımlarınızı.

 

Photo Sharing yani Resim Paylaşım Servisi: Bu servis ile resimlerinizi arkadaşlarınızla kolayca paylaşabiliriz, albüm oluşturup slayt şeklinde görüntülenmesiniz sağlayabilirsiniz, tek yapmanız gereken paylaşmak istediğiniz resimin klasörünü göstermektir, her zamanki gibi şifre koruma özelliği vardır, istemideğiniz kişiler erişemezler.

 

Stream Media yani Video Paylaşım Servisi: Bu servis ile bilgisayarınızdaki videoları arkadaşlarınıza direk izetebilir, yada indirmeleriniz sağlayabilirsiniz, yapmanız gereken tek şey paylaşmak istediğiniz videoların bulunduğu klasörü göstermektir.

 

File İnbox yani Uzaktan Dosya Alma Servisi: Benim en çok hoşuma giden servislerin başında geliyor, bilgisayarınızı upload sitesi gibi kullanmanızı sağlıyor, yani diyelimki uzakta bir yerdesiniz, evdeki pcye aktarmanız gereken bir şey var, hemen giriyorsunuz bu servisin adresine göndermek istediğiniz şeyi dosyayı gönderip uzuyorsunuz :) Arkadaşlarınızla dosya alışverişlerinde de çok kullanışlı oluyor, her  zamanki gibi şifreleme ile istediğiniz kişilere yada sadece kendinize özel bir servisiniz oluyor.. Yapmanız gereken tek şey size gelen dosyaların nereye gelmesi gerektiğini göstermek..

 

Web Server yani Yerel Sunucu (Hosting) Servisi: Şaka gibi ama Opera ile html sitelerinizi rahatça host edebiliyorsunuz, örneğin bir proje yapıyorsunuz diyelim, bunu gösterminiz gerekiyor karşı tarafa, iki saart host ile uğraşmaya gerek yok, html dosyalarının olduğu olduğu klsörü göstermeniz yeterlidir Opera ile. İster kalıcı hosting olarak kullanın istersenizde böyle ufak işler için kullanın..

 

Web Proxy yani Php Destekli Sunucu (Hosting) Servisi: İşte en can alıcı unite servisi, localhosttaki php çalışmalarınızı host edebilir, sitenizi yayınlayabilirsiniz bu servis ile, örnek vermem gerekirse bir wordpres sitesi düşünün localde çalıştırdığınız, işte bunu kendi bilgisayarınız ile host edebileceksiniz. Bu mükemmel hizmet için localde kullandığınız Apeche ve Mysql hizmetlerinin açık olması gerekir, ve yapmanız gereken tek şey servisi çalıştırmak.

 

Operanın servisleri bununla sınırlı değil soldaki panelden istediğinizi kullanabilir yada kaldırabilirsiniz, bu servisler tarayıcı ile bütünleşiktir, yani abuk sabuk eklentiler gibi programdan ayrı takılmazlar... İlerleyen günlerde TeknoMobil olarak dahada kapsamlı bir Opera incelemesi yapacağız..

Opera v12.17 Türkçe


Konu Etiketleri: Opera indir Opera Türkçe Opera son sürüm Opera Download

Turbobit Premium

Yorum #1
Yazar: fahri  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Hocam çok hızlı bu dediğiniz gibi, bunca zamandır explorer ile işkence çekiyormuşuz meğersem
cvp   cit    
Yorum #2
Yazar: doktor34  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
İlk kez operayı denedim ne yalan söyleyim bugüne kadar kullandığım en şık ve en hızlı tarayıcı bu oldu
cvp   cit    
Yorum #3
Yazar: TeknoMobil  


Konuları: 1 193
Mesajları: 377
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 10.02.2009
Arkadaşlar ben yaklaşık olarak 5 yıldan fazladır Opera kullanıyorum, şuana kadar bütün tarayıcıları kurdum çalıştırdım denedim, ama Operanın hızı sistemi yormaması mükemmel özellikleri diğerlerinde yok ne yazıkki.
En azından bir kere kurup deneyin en eski sistemlerde bile sorunsuzca ve hızlı bir şekilde çalışabiliyor.
cvp   cit    
Yorum #4
Yazar: Slhkz  


Konuları: 1
Mesajları: 8
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 18.04.2009
Mükemmel hız. Şiddetle tavsiye ediyorum.. Teşekkürler Serdar abi.
cvp   cit    
Yorum #5
Yazar: mevlüt  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
inanılmaz hızlı opera, firefox artık çöpe artık lol
cvp   cit    
Yorum #6
Yazar: eburak  


Konuları: 0
Mesajları: 9
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 3.05.2009
Gerçekten uçuyor bilgisayarımın proglamlarının tamamını burdan indiriyorum teşekkürler smile
cvp   cit    
Yorum #7
Yazar: TeknoMobil  


Konuları: 1 193
Mesajları: 377
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 10.02.2009
Güle güle kullanın gerçekten hızlısını kullanın smile
cvp   cit    
Yorum #8
Yazar: ismail  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Gerçekten çok şık ve ayrıca hızlı çok sağolun
cvp   cit    
Yorum #9
Yazar: okinava14  


Konuları: 0
Mesajları: 1
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 9.10.2009
Emeğine sağlık dostum teşekkürler
cvp   cit    
Yorum #10
Yazar: can  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Paylaşım için teşekkürler ne zamandır bu tür program arıyordum çok işime yarayacak bully
cvp   cit    
Yorum #11
Yazar: Activate  


Konuları: 2
Mesajları: 5
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 11.02.2009
Paylaşım için sağol da
Ne varsa eskilerde var, benim windows bile halen 98 deyim :D
cvp   cit    
Yorum #12
Yazar: comeozan  


Konuları: 0
Mesajları: 1
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 15.10.2009
bir harika süper hızlı internet yarar olur....
cvp   cit    
Yorum #13
Yazar: ff  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Süper..
cvp   cit    
Yorum #14
Yazar: cüneyt  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Rahatlığına alışınca bana dünyada başka bir tarayıcı yokmuş gibi geliyor.
cvp   cit    
Yorum #15
Yazar: subduer  


Konuları: 1
Mesajları: 16
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 13.10.2009
Yıllardır firefox kullanıyorum ama deneyeceğim ya ne kaybederiz.. Kullandıktan sonra görüşlerimi yazacağım.

Görsel açıdan bazı problemleri hemen dikkatimi çekti, ama halledileilir sorunlar, genel anlamda başarılı. Hız konusunda firefox dan eksiği yok gibi.. Hangisi derseniz bence firefox
cvp   cit    
Yorum #16
Yazar: efecanogur  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Evet görsel açıdan büyük problemi var. Resmleri bulanık gösteriyor, bazı siteleri doğru açamıyor. Fakat hız konusunda başarılı, ama benim fikrim firefox 3.6 beta 4 +SpeedyFox 1.4 veya firefox 3.5.5 + SpeedyFox 1.4


Cevap: Turbo açılında resimlerin kalitesi düşürülür zaten turbonun amacı bu, kotalı kullanıcıların daha az veri harcaması için, ve düşük bağlantılılıların daha hızlı gezinti yapması için tasarlanmıştır bu turbo olayı.
Turboyu kapatın normal görürsünüz, ayrıca sitelrin uyumlu olması filan diye bir olay yok, siteyi yapan kişi adam gibi site yapsa standartlara uysa hiç bir şey olmaz..
cvp   cit    
Yorum #17
Yazar: 50qcenat  


Konuları: 0
Mesajları: 1
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 3.01.2010
Teşekkürler
cvp   cit    
Yorum #18
Yazar: mrthinyo  


Konuları: 0
Mesajları: 4
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 4.01.2010
Çok teşekkürler anlatımda süper winked
cvp   cit    
Yorum #19
Yazar: metmet456  


Konuları: 0
Mesajları: 13
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 8.02.2010
operayı teknomobilde tanıdım ve kullandım bu derece iyi olacağını hayal bile edemezdim şu an operayı kullanıyorum ama explorer da bir alışkanlık olduğundan ikisi bir arada kardeş kardeş çalışıyolar yine mükemmel programlar teşekkürler teknomobil çalışanları wink
cvp   cit    
Yorum #20
Yazar: herdem  


Konuları: 0
Mesajları: 1
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 7.02.2010
teşekkürler usta eline sağlık
cvp   cit    
Yorum #21
Yazar: BaYraM  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Yanlış anlamayında! yorumları okudum, dedim ki dikkat çekmek amaçlı iyi, hızlı, kaliteli yazmışlardır.. Ama denedim mükemmel oldukça şık ve güzel teşekkürler.
cvp   cit    
Yorum #22
Yazar: camerol  


Konuları: 0
Mesajları: 1
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 20.02.2010
Serdar bey, 10 yıldır bilgisayar kullanıyorum,hiç kimse beni İE kullanmaktan vaz geçirememişti. Daha önce başkalarının PC'lerinde Firefox'a denk gelmiştim ama Opera hiç kullanmamıştım. Şimdi bu satırları Operanın browserinden yazıyorum ve ne diyeceğimi bilemiyorum. Beni o hımbıl IE'den kurtardınız, şimşek gibi bir internet tarayıcısına kavuşturdunuz. Çok teşekkür ederim. Bu gidişle bu siteden çıkamıyacağım galiba.


Cevap: 10.50 sürümü yolda şuan test aşamalarında, o çıkınca görün birde :) Dahada güzel ve dahada hızlı.
cvp   cit    
Yorum #23
Yazar: burkay_akan  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Merhaba sitenizi sürekli takip ediyorum güvendiğim ve beğendiğim bir site yalnız bu tarayıcıda özellikle siteniz ve bazı diğer siteler pek iyi göstermiyor. Resimlerin çözünürlüğü iyi değil, bu sürümünde görüntüyle ilgili sanırım problemler var yada ayarlarını yapamadık bilginize.Cevap: Opera turboyu kapatırsanız resimler normal görünür, turbo açıkken resimlerin kalitesi düşürülür kotalı ve yavaş internet bağlantısına sahip kişiler içindir o özellik zaten. Sol atta simgesi var tıklayıp kapatın.
cvp   cit    
Yorum #24
Yazar: ModelA  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Sizin bu paylaşımlarınızı çok beğeniyorum bu kadar sahte site arasında böyle paylaşımlar helal olsun iyi ki varsınız...
cvp   cit    
Yorum #25
Yazar: NOIVIA  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Sitenin yeni kullanıcıyım gerçekten site mükemmel programda bir harika herkesin emeğine sağlık..
cvp   cit    
Yorum #26
Yazar: murman  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Serdar üstadım epeydir bilgisayarın başına oturamadım. Yine maşallah hizmetlerine devam ediyorsun. Kısa keseceğim kusura kalma sık kullanılanlar bölümünde soru olarak varsa bilmiyorum ama bir sorum var. Ben daha önce 10.00 sürümünü indirdim. Şimdi güncelleştirmeye baktığımda son sürümü kullanıyorsunuz diyor. Güncellemeden bu versiyonu almıyor zannedersem. Acaba bu versiyonu indirip kurmak mı lazım artı bunu yapmadan önce eski sürümü kaldırmalı mıyım? Saygılarımla.


Cevap: Eski Operayı kaldırın, ondan sonra yeni 10.50 yi kurun daha sağlıklı olur, tabi gerekli yedeklerinizi alın kaldırmadan önce.
cvp   cit    
Yorum #27
Yazar: trailer  


Konuları: 0
Mesajları: 3
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 20.02.2010
Arkadaşlar hiç abartmadan söylüyorum; gerçekten diğer tarayıcıların kat be kat üstünde hızlı. Tavsiye ederim. Paylaşım için teşekkürler...
cvp   cit    
Yorum #28
Yazar: Asi Prens  


Konuları: 0
Mesajları: 102
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 14.02.2010
Arkadaşlar kullanımı gerçekten çok hoş fakat bir şey dikkatimi çekti bir iki hafta içinde neden yavaşlıyor. Kolay gelsinCevap: Ara sıra ccleaner ile temizlik yapmak lazım, cokileri ön belleği filan temizlemek lazım, bu her tarayıcı için geçerli
cvp   cit    
Yorum #29
Yazar: ali yalçın  


Konuları: 0
Mesajları: 1
Durum: Şuan Offline
Kayıt Tarihi: 31.03.2010
gerçekten çok hızlı bir program paylaşım için teşekkürler
cvp   cit    
Yorum #30
Yazar: ozan  


Konuları: 0
Mesajları: 0
Durum:
Kayıt Tarihi: --
Explorer a son :) Bu program oldukça hızlı ve daha iyi imkanlar sunuyor... ForEwer Opera :D
cvp   cit    
Yorum Yapın
İsim:
E-Posta:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent
Soru:
22+6 = ?
Cevap:

Full Programlar
Ares Ares indir
Mp3 Ve Dosya Paylaşımı

BoostSpeed AusLogics BoostSpeed
Bilgisayar Temizlik Müdürü

Ashampo Ashampoo Burning Studio
Cd Dvd Yazma Aracı

Bandicam Bandicam Full İndir
Ekran Videosu Çekme

BlueStacks BlueStacks App Player
Bilgisayarda Android Keyfi

Internet Download Manager idm full Internet Download Manager
Dosya indirme yöneticisi

Jdownloader 2 indir Jdownloader 2
En iyi indirme yöneticisi

K-Lite K-Lite Mega Codec Pack
Video Ve Ses Çözücü

Photoshop Photoshop Full indir
Resim İşleri Ondan Sorulur

PowerIso PowerIso Full
Sanal Dvd Cd Sürücü

Winrar Winrar Full
Arşivleme Ve Arşivi Açma
ÜyelikTeknoMobil'e Üye Olun!
Parola hatırlatmaŞifremi Unuttum!Sosyol Modyo
facebook google twitter youtube
E-Posta İle Takip

E-posta Adresinizi Girin:

Siteye eklenen yeni konular e-posta adresinize gelsin, günde yalnızca bir e-posta gelir.

Not: Mail adresinize gelecek olan aktivasyon linkini tıklamanız gerekiyor.