» Crc Rar Hatası Alıyorum

Crc Rar Hatası Alıyorum

Rar Hatası (Crc Hatası) Nedir ? Neden Olur?

 

Acemi kullanıcıların sık sık başına gelen bir durumdur, yüzde 98 kendi bireysel hatalarından kaynaklanır, bu çağda hala internet explorer 6 kullanıp birde çok parçalı dosyalar indirenlerin sıkça karşılaştığı bir durumdur. Dosyaların eksik ve hatalı indirilmesi yüzünden oluşan bir hatadır. Program kaynaklı yada donanım kaynaklı olma ihtimali sadece yüzde 2 gibi bir orandır.

 

Neden Bu Hatalar Olur:

1. Dosya veya dosyalardan birisi kesinlikle hatalı veya eksik inmiştir. (Özellikle İnternet Explorer tarayıcısı ile dosya indirenlerin başına gelebilir)

2. Harddisk üzerinde bozuk kümelerden birisi yüzünden inen dosya diske eksik yazılmıştır. (Ömründe format görmemiş yada hasarlı disklerde olabilir)

3. Kullandığınız antivirüs yazılımı dosya veya dosyalardan birisinin hatalı inmesine sebep olmuştur. (Özellikle Nod32 kullananların başına sıkça gelebilir)
4. Dosya düzgün şekilde inmiş olsa bile  (k e y g e n, c r a c k, p a t c h, t r i a l  r e s e t) dosyaları yüzünden antivirüs bozuk gösterebilir (Özellikle Nod32 kullananların başına sıkça gelebilir)

Rar hatası düzeltme programlar tamamen masaldır hikayedir, eksik ve bozuk inen dosyayı nasıl düzeltsin böyle bir şey mümkün değildir. Eksik inen dosya bozuk dosyadır bunun tamiri filan olmaz.

 

Olası Çözümler:

1. Çok zayıf bir ihtimal olsa da winrar yerine aynı içeriği 7zip programı ile açmayı bir deneyin.

2. Kullandığınız antivirüs programını kontrol edin ve gerekirse yol verip başka kurun.

3. Explorer yada firefox ile çok parçalı dosyaları indirmeye çalışmayın, (Opera ile indirebilirsiniz)

4. Çok parçalı dosyalar için mutlaka indirme yöneticisi kullanın. (İnternet download manager)

5. İndirdiğiniz tüm parçaların bir klasörde olduğundan emin olun.

 

TeknoMobil olarak yazdıklarımın hepsi tecrübe ile sabittir, bizde zamanında yaşadık böyle sorunları.