» Filanca Dosyada Virüs Var

Filanca Dosyada Virüs Var

Yetişin A Dostlar Dosyada Virüs Var Diyenler

İndirdiği dosyada virüs bulduğunu sanan ve hemen yorum kısmına bunda virüs var, ne biçim paylaşım bu ya, doğru düzgün dosya versene arkadaşım, bunda trojan var birader gibi yorumlardan geliyor arada. Bu yorumları ciddiye bile almadan direk siliyorum zaten. (Çok titiz biriyseniz gider orijinal sitesinden satın alır aslanlar gibi kullanırsınız)

Bu dosyaları sonuçta ben yazmıyorum sadece tanıtım amaçlı paylaşıyorum.


Şimdi olayın özü şu arkadaşlar bunu herkese tek tek anlatacak her konun altında böyle yorumlara izin verecek değilim. (k e y g e n, c r a ck, p a t c h, trial reset,) tarzı dosyalar bilgisayar bilgisi yüksek derece gelişmiş kişilerce hazırlanır. Bu dosyalar programlardaki kısıtlamaları devre dışı bırakmak içindir, nedir bunlar:


K e y G e n: Bu dosya s e r i a l yani sizin adınıza lisans anahtarı oluşturmak için hazırlanan dosyadır, her programın farklı bir şifreleme algoritması vardır bunu hazırlayan kişiler bu algoritmayı çözer ve k e y g e n dosyası şeklinde piyasaya salarlar.

C r a c k: Şifreleme algoritması çözülemeyen programların şifreleme yeteneklerini devre dışı bırakır, ve herhangi bir şifreyle yada kendiliğinden programın yada oyunun kısıtlamasını kaldırır.

P a t c h: Buda önceden lisanslanmış bir program yada oyunun exe dosyasının kopyasını içerir, ve orijinal exe ile yer değiştirilip program yada oyunun kısıtlamasını kaldırır.

T r i a l  R e s e t: Bu dosyanın görevi deneme süresi olan program yada oyunların deneme sürelerini sürekli uzatır ve bu şekilde kısıtlamayı kaldırmış olur.

Ben bu dosyaları hazırlayacak kadar bilgili birisi değilim, sadece tanıtım amaçlı sizlerle paylaşıyoruz, antivirüslerin çoğu bunları kullanmamanız için virüs olarak gösterecektir, eğer ben riske giremem diyorsanız orijinal içeriği satın alıp kullanırsınız.